Aktualności

„Makaronowe Inspiracje” podczas Dnia Otwartego Radia Rzeszów w dniu 3 maja 2014 roku

W sobotę 3 maja 2014 Makarony Polskie były sponsorem Dnia Otwartego RADIA RZESZÓW.  W ramach imprezy na dziedzińcu Radia Rzeszów odbyły się konkursy "Makaronowe Inspiracje".

Polegały one na przygotowaniu porcji makarony spaghetti oraz sosy skomponowanego według własnego pomysłu z wielu produktów. Konkursy zostały zorganizowane dzięki pomocy i przy wsparciu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Rzeszowie. Na trzech stanowiskach uczestnicy przygotowywali sos do makarony. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowanie. 

Łącznie w 6 konkursach udział wzięło 21 uczestników. Przeważały kompozycje oparte na bazie sosu pomidorowego uzupełnionego przyprawami i mielonym mięsem. Przyrządzano także sosy, których bazą był szpinak gotowany ze śmietaną i inne wariacje z wykorzystaniem pesto czy owoców morza. Jury pod przewodnictwem Pana Marcina Pugacza kierownika szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Gastronomicznych z udziałem dziennikarzy Radia Rzeszów na bieżąco degustowało przyrządzane potrawy i wyłaniało zwycięzców.Co ciekawe, wśród laureatów przeważali młodzi uczestnicy konkursu i to właśnie oni gotowali zdaniem jury najsmaczniej. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Makarony Polskie SA oraz Radio Rzeszów.

Przyrządzane potrawy  degustowali uczestnicy Dnia Otwartego Radia Rzeszów w tym Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc, który pogratulował jednemu z laureatów kunsztu kulinarnego. Przez makaronowe stoisko przewinęło się blisko 1000 osób. 

W tym samym czasie na antenie Radia Rzeszów odbył się konkurs na najciekawszy przepis na danie z makaronem. Swoje propozycje uczestnicy wysyłali na specjalny e-mail: makarony polskie@radio.rzeszow.pl. Nagrody ufundowane przez Makarony Polskie SA i Radio  Rzeszów otrzymali: Ewa Koperska, Magda Szałankiewicz, Bernadetta Szelest, Karolina Bis, Maria Gurgacz i Maria Dzuba. Nadesłane przepisy zostaną wykorzystane przez Spółkę Makarony Polski

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 27 750 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl