Aktualności

MAKARONY POLSKIE SPONSOREM WYPRAWY SYBERIA 2015

Zakończyła się wyprawa Syberia 2015, której sponsorami były Makarony Polskie oraz Stoczek Natura. Po 42 dniach i przejechaniu szesnastoletnim oplem blisko 30 tysięcy kilometrów dwójka uczestników wróciła do Rzeszowa. Celem wyprawy było spotkanie z Syberyjską Polonią z Władywostoku i przekazanie pomocy naukowych, głównie książek w języku polskim. 

Łukasz Błażejowski i Wojciech Kubała po 12 dniach jazdy dotarli do Władywostoku, końcowej stacji Kolei Transsyberyjskiej i najważniejszego portu rosyjskiego na Oceanie Spokojnym, nazywanego też rosyjskim San Francisco. W trakcie wyprawy byli w stolicy Mongolii Ułan Bator, w Chabarowsku, nad jeziorem Bajkał, a także przy granicy z Koreą Północną. Po drodze zdobyli pieszo jeden z najbardziej znanych szczytów w nadbajkalskich górach Chamar Daban – Pik Czerskiego. Spotykali się z miejscowa ludnością, wyznawcami buddyzmu, judaizmu, prawosławia oraz tatarskiego odłamu islamu.

W czasie podróży spożywali posiłki przyrządzone we własnym zakresie, korzystając z produktów dostarczonych przez Makarony Polskie i Stoczek Natura. Jak zapewnili makarony, dania gotowe i tuszonki smakowały także częstowanym przez nich tubylcom.

Więcej informacji na facebookowym profilu Syberia 2015. Kliknij 

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl