Aktualności

Prezes Spółki Makarony Polskie SA na Europejskim Forum Gospodarczym

W dniach 10 – 12 maja 2017 roku w Katowicach odbył się IX Europejski Kongres Gospodarczy. EEC – European Economic Congres to najważniejsze spotkanie elit gospodarczych w Europie Środkowej. W Kongresie wzięło udział ponad 9000 uczestników, w tym 660 przedstawicieli mediów. Blisko 700 prelegentów dyskutowało w 132 sesjach. Odbywające się równolegle w katowickim Spodku European Start-up Days odwiedziło ponad 2500 osób.

Wśród gości Kongresu znaleźli się m.in. Krzysztof Szczerski – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz czterech ministrów RP: Witold Baka - Minister Sportu i Turystyki, Jarosław Gowin - Wicepremier RP, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Mateusz Morawiecki - Wicepremier RP, Minister Rozwoju, Krzysztof Tchórzewski, Minister Energetyki.

Wśród tematów wiodących dziewiątej edycji Kongresu znalazły się m.in. przemiany polityczne w Unii, gospodarka po Brexicie oraz prawdopodobieństwo innych wyjść z Unii Europejskiej, kryzys w postrzeganiu liberalnego kapitalizmu czy rewolucja przemysłowa.

W agendzie Kongresu nie zabrakło również sesji poświęconych gospodarce. Jedną z nich był panel: „Od lokalnej firmy do globalnego koncernu”. Jednym z uczestników panelu był Prezes spółki Makarony Polskie SA Zenon Daniłowski. Pozostałymi uczestnikami byli: Marek Jakubiak – przedsiębiorca, poseł na Sejm RP, Michał Kędzia – partner, Enterprise Investors, Robert Kremser – Dyrektor Rozwoju Biznesu, Bisonde Polska, Krzysztof Pawiński – Prezes, Grupa Maspex, Konrad Pazgan – prezes, Grupa Konspol. Moderatorkami dyskusji były dziennikarki portaluspożywczego.pl Magdalena Brzózka i Paulina Mroziak. Tematami panelu były: sukcesja i zmiany pokoleniowe w firmach, konsolidacja i skala, stymulatory rozwoju polskich firm spożywczych oraz prawne, ekonomiczne i polityczne bariery wzrostu i ekspansji przedsiębiorstw.

- Musimy szukać nowych rynków zbytu. Polski rynek jest bardzo nasycony makaronem – powiedział Zenon Daniłowski, Prezes spółki Makarony Polskie SA– Jesteśmy dużą firmą, ale ciągle na tyle małą, że nie jesteśmy w stanie sami odważnie wychodzić poza Europę. Dotyczy to szczególnie tak obiecujących rynków, jak rynki arabskie czy afrykańskie.

Prezes Daniłowski zaznaczył, że potrafimy wyprodukować dobry produkt, który nie ustępuje światowym produktom i jest to powód do dumy z polskich zasobów ludzkich. Padło wiele trafnych wniosków. m.in. Prezes Maspexu Krzysztof Pawiński stwierdził, że konsolidacja produkcji jest kwestią czasu, a wymusza ją konsolidacja handlu. Prezes Browaru Ciechan, Poseł Marek Jakubiak postulował likwidację CIT, a także zgłosił przyjęty z zadowoleniem przez wszystkich sprzeciw wobec częstych zmian regulacji.

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl