Aktualności

Prezes Spółki Makarony Polskie SA Zenon Daniłowski uczestnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

 

W dniach 14-16 maja 2018 roku w Katowicach odbył się Jubileuszowy X Europejski Kongres Gospodarczy – najważniejsze spotkanie elit gospodarczych w Europie Środkowej. Ponad 11 tysięcy gości uczestniczyło w 150 sesjach tematycznych. Towarzyszące kongresowi Dni Startupów przyciągnęły około 2500 osób.

Wśród gości Kongresu znaleźli się premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin oraz ministrowie: spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, energii Krzysztof Tchórzewski, finansów Teresa Czerwińska, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, środowiska Henryk Kowalczyk, edukacji Anna Zalewska.

W agendzie Kongresu nie zabrakło sesji poświęconych gospodarce. Jedną z nich był panel  „Trzecia dekada budowy polskiego biznesu spożywczego – sukcesy i wyzwania”.  

Prezes Zarządu Zenon Daniłowski przyznał, że w 1989 roku, podobnie jak wielu Polaków uwierzył, że może zostać biznesmenem.  To wówczas nastąpił boom przedsiębiorczości a kolejne trzy dekady uważa za bardzo udane. W pierwszej dekadzie firmy skupiały się przede wszystkim na zwiększaniu mocy produkcyjnych, w następnej walczyły o podnoszenie jakości swoich produktów, a w ostatniej dekadzie skupiły się na poszukiwaniu innowacji. Zabierając głos na temat sukcesji zaznaczył, że dużo do zrobienia w tej sprawie ma państwo, które powinno stworzyć system, żeby firmy rodzinne nie zostały roztrwonione.

Dyskutanci byli zgodni, że rynek spożywczy w Polsce przeszedł ogromną transformację której efektem są nowoczesne zakłady. Jednakże niskie marże w branży spożywczej nie pozwalają się firmom rozwijać a zachodnie sieci sprzedaży wręcz wymuszają na polskich producentach niskie ceny. Wyzwaniem dla branży jest też niechęć młodego pokolenia do przejmowania biznesów założonych przez rodziców.

 

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl