Aktualności

Stanowisko spółki Makarony Polskie SA dot. importu

 

Firma Makarony Polskie SA jest jednym z największych producentów i eksporterów makaronu.
Rynek krajowy, jak również rynki eksportowe, budujemy sukcesywnie od wielu lat.
 
Nasze produkty są cenione za jakość i przystępną cenę. 
 
W trosce o najwyższą jakość i właściwości smakowe naszych makaronów, proces produkcyjny przebiega zgodnie z wymogami standardu IFS i zasadami HACCP. Zarówno surowce używane przez nas do produkcji, jak i nasze wyroby gotowe, są badane i weryfikowane pod kątem ich zgodności z wymaganiami specyfikacji jakościowych.
 
Po kilkunastu latach obecności na rynku ukraińskim nasza firma osiągnęła tam mocną pozycję. Poziom naszego eksportu makaronu jest wyższy niż producentów włoskich czy tureckich. W ciągu ostatnich 2 lat wyeksportowaliśmy na Ukrainę prawie 7 tys. ton makaronu. Z uwagi na fakt, że konkurencja na rynku ukraińskim jest silna, importowaliśmy niewielkie ilości pszenicy durum (zboża, które nie jest uprawiane w Polsce) wykorzystując ten surowiec do produkcji makaronu właśnie na rynek ukraiński. 
 
Obecnie na stanach magazynowych mamy ponad 500 ton gotowego produktu, który z uwagi na blokady na granicy nie może zostać, zgodnie z zawartymi umowami, dowieziony do klientów w Ukrainie.
W związku z powyższym mamy nadzieję, że Pani Minister Gembicka włączy się aktywnie w rozwiązanie kryzysu na granicy polsko-ukraińskiej.

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl