Aktualności

Warzywny makaron Novelle w ekoprzyjaznym opakowaniu

Marka Novelle przeszła na bardziej ekologiczne opakowania. Makarony warzywne Novelle są od kwietnia sprzedawane tylko w opakowaniach z folii. Właściciel marki zrezygnował z opakowania podwójnego, czyli tekturowego pudełka i folii.

Marka Novelle to m.in. makarony wytwarzane w 100 proc. z mąki warzywnej. MP Trade Sp. z o.o. do której należy Novelle ma w swojej ofercie trzy smaki makaronów warzywnych: z ciecierzycy, zielonego groszku i czerwonej soczewicy. Od kwietnia są one pakowane tylko w foliowe opakowania o zwiększonej gramaturze 250 g.

Spółka zrezygnowała z papierowego pudełka, żeby zredukować dodatkową część opakowania. Nowe opakowanie podlega w 100% recyclingowi i można, a nawet trzeba wyrzucać je do żółtego kosza na materiały plastikowe i metalowe. W ten sposób konsument ma pewność, że folia trafi do recyklingu i zostanie ponownie wykorzystana. Warto podkreślić, że dzięki nowym opakowaniom, więcej mieści się ich w jednym transporcie. Na zmianie zyskali także konsumenci, którzy mają teraz do wyboru większą gramaturę w bardziej ekologicznym opakowaniu.

- To proekologiczne działanie, które ogranicza wykorzystanie opakowań tekturowych. Folia w 100% podlega ponownemu przetworzeniu – mówi Marcin Zieliński, prezes MP Trade, która wspólnie ze spółkami Makarony Polskie SA, Stoczek Natura Sp. z o.o. i PPH SAS Sp. z o.o. tworzą grupę kapitałową Makarony Polskie. - Nasze poprzednie opakowania były złożone z dwóch materiałów – opakowania tekturowego i folii. Uznaliśmy, że dla dobra środowiska zrezygnujemy z tektury i postawimy na jednorodne opakowania foliowe, które można ponownie wykorzystać. Dla naszych konsumentów dbałość o środowisko i troska o Ziemię jest ważnym elementem podejmowania decyzji zakupowych. Konsumenci chcą kupować produkty marek, które odpowiedzialnie podchodzą do tematu recyklingu i zmian klimatycznych. Marka Novelle jest dla nich idealnym rozwiązaniem, bo to produkty z czystymi etykietami, dodatkowo mają certyfikat V-label, który jest gwarancją jakości dla wegan i wegetarian – dodaje.

Novelle to marka chętnie wybierana przez osoby, których dieta bazuje na roślinnych, zdrowych produktach. Mocno osadzona w trendzie kuchni roślinnej. Makarony Novelle można kupić zarówno w małych osiedlowych sklepach, jak i w sklepach pod takimi markami jak: Netto, Careffour, Kaufland, Auchan.

Więcej informacji o Novelle

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl