Aktualności

Zenon Daniłowski ekspertem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Makarony Polskie SA były partnerem sesji „Finansowanie międzynarodowego obrotu handlu”, która odbyła się 26 kwietnia w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Udział w niej wziął Zenon Daniłowski, prezes zarządu Makarony Polskie SA, który w swoich wypowiedziach odniósł się m.in. do wpływu wojny w Ukrainie na działalność firm z Polski.

- Wojna w Ukrainie nauczyła nas tego, że niczego nie można przewidzieć i że wszystko może się zdarzyć – mówił Zenon Daniłowski, podczas debaty. – Każdy kryzys powoduje potrzebę gromadzenia żywności – dodał. – Wysoki popyt konsumentów, wynikający z obawy o jutro, sprawia, że budujemy magazyny u siebie w kuchni.

Zdaniem prezesa zarządu Makarony Polskie SA trzeba zastanowić się jak wojna w Ukrainie, duży popyt w Polsce i na świecie, wpłynie na dostępność żywności? Jak wpłynie to na ceny żywności? Z pewnością duży popyt i zmniejszająca się dostępność, będą powodowały wzrost cen. Można się także spodziewać, że producenci żywności będą oczekiwali nowych mechanizmów wsparcia.  – Będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowymi kryzysami – mówił prezes zapytany o potrzeby polskich firm w kwestii finansowania kontaktów. – Będzie nam potrzebna weryfikacja kontrahentów, dobre ubezpieczenie, finansowanie kontraktów – wymieniał i dodał, że ważnym wyzwaniem dla światowych rynków będzie stworzenie nowego szklaku transportowego dla Ukrainy.

Europejski Kongres Gospodarczy to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce, podczas którego spotyka się kilka tysięcy prelegentów, polityków, prezesów i dyrektorów największych polskich firm, specjalistów z różnych branż i dziennikarzy. W tym roku odbył się po raz 14 w dniach 25 – 27 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Podczas trzech dni kongresu odbyło się ponad 150 zaplanowanych dyskusji, dotyczących przyszłości: świata, finansów, gospodarki, rynku spożywczego, konsumentów i wielu, wielu innych ważnych kwestii.

OBEJRZYJ DEBATĘ

 

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl