Kariera

KAM DS. EKSPORTU/IMPORTU (Ząbki k. Warszawy)

Zakres obowiązków:

  • obsługa realizacji zamówień przydzielonych klientów eksportowych,
  • pozyskiwanie partnerów handlowych w eksporcie produktów oraz organizacja procesu eksportu,
  • pozyskiwanie partnerów handlowych w imporcie surowców i produktów oraz organizacja procesu importu,
  • planowanie działań sprzedażowych, aktywna sprzedaż produktów oraz realizacja założonych celów sprzedażowych,
  • wprowadzanie nowych produktów na rynek oraz pozyskiwanie nowych klientów i zleceń, w tym odpowiedzialność za przydzielone rynki zagraniczne,
  • budowanie pozytywnego wizerunku firmy, definiowanie potencjału rynku, umacnianie pozycji firmy na rynku oraz osiąganie zamierzonych udziałów w rynku,
  • prowadzenie rozmów handlowych i negocjacji z klientami na średnich i najwyższych szczeblach kierowniczych,
  • utrzymywanie stałych, zgodnych z polityką firmy, relacji handlowych z klientami,   w szczególności w kontekście wynegocjowanych warunków rocznych,
  • przygotowywanie ofert oraz przyjmowanie zamówień z zagranicy,
  • przygotowywanie dokumentów niezbędnych w eksporcie i imporcie,
  • kontakty z urzędami celnymi i agencjami celnymi,
  • czuwanie nad zgodnością otrzymywanych oraz wystawianych dokumentów z polskimi przepisami prawnymi i umowami międzynarodowymi,
  • kontrola realizacji kontraktów zagranicznych, w szczególności odpowiedzialność za klientów na terenie Ukrainy oraz Europy Zachodniej,
  • analiza sprzedaży produktów i poziomów realizowanych marż,
  • współuczestnictwo w budowaniu strategii sprzedażowej (analiza rynku i rekomendacja kierunku rozwoju),
  • przygotowywanie i uczestnictwo w targach i wystawach międzynarodowych oraz promocja eksportu,
  • koordynacja pracy zespołu eksportu,
  • sporządzanie okresowych statystyk sprzedaży w ujęciach ilościowych i wartościowych.

Wymagania:

  • minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • znajomość  branży FMCG będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętność prowadzenia negocjacji i sporządzania ofert handlowych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji, mile widziana znajomość innych języków obcych,
  • znajomość środowiska MS Office,
  • znajomości zasad importu i eksportu, Incoterms, przepisów celnych,
  • dyspozycyjność,
  • komunikatywność, umiejętność pracy pod presją czasu,
  • mile widziane doświadczenie w zarządzaniu pracownikami,
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:

  • ciekawą i odpowiedzialną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • zatrudnienie na umowę o pracę na pełen etat lub umowa o świadczenie usług B2B,
  • dni pracy: od poniedziałku do piątku,
  • możliwość rozwoju zawodowego, udziału w szkoleniach,
  • praca w zgranym zespole ludzi zorientowanych na sukces,
  • niezbędne narzędzia pracy: komputer, telefon komórkowy,
  • atrakcyjny pakiet socjalny: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie karty sportowej, możliwość udziału w prywatnym ubezpieczeniu grupowym na życie, świąteczne bony lub karty przedpłacone.

mail APLIKUJ

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl