O firmie

 

Działania społeczne

Spółka Makarony Polskie SA stara się być obecna w życiu środowisk lokalnych.

Aktywnie wspieramy działania i inicjatywy w zakresie działalności charytatywnej, jak również działania i inicjatywy na rzecz rozwoju kultury, edukacji oraz sportu.


Nasze akcje: 

Współpraca ze szkołami i uczelniami wyższymi

Spółki Grupy utrzymują długofalowe relacje ze środowiskiem akademickim, czego przykładem jest np. współpraca spółki Makarony Polskie SA z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu w zakresie działań B&R, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, czy Szkołą Główną Handlową w Warszawie, a także współpraca spółki Stoczek Natura Sp. z o.o. z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

 

Działalność charytatywna

Grupa od wielu lat prowadzi różnego rodzaju działania charytatywne na szczeblu lokalnym i krajowym udzielając wsparcia zarówno bezpośrednio potrzebującym dzieciom (akcje świąteczne i mikołajkowe, wsparcie wypoczynku wakacyjnego), jak i instytucjom typu hospicja, ośrodki pomocy społecznej, domy dziecka, fundacje, związki harcerstwa oraz szkoły.

W 2022 roku Grupa po raz kolejny włączyła się w akcję „Serce dla Rodaka” organizowaną przez Fundację Dziedzictwo Kresowe. W ramach akcji wsparto Polaków, głównie osoby starsze i samotne, mieszkających we Lwowie, Mościskach, Krzemieńcu oraz Żółkwi.

Wsparcie produktowe przekazano Stowarzyszeniu „Równać Szanse”, które w ramach corocznej akcji z okazji świąt Bożego Narodzenia, przy wsparciu harcerzy i wolontariuszy, dostarcza paczki żywnościowe do osób starszych oraz samotnych z okolic Ropczyc na Podkarpaciu.

Spółka Makarony Polskie SA nawiązała współpracę z rzeszowskim oddziałem Akcji Humanitarnej „Życie”. Organizacją, która wspiera osoby w trudnej sytuacji życiowej zamieszkałe na terenie Rzeszowa i okolic.

Wsparcie produktowe przekazane zostało także podopiecznym Domu dla Dzieci i Młodzieży im. Św. Brata Alberta oraz Domu im. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli.


W 2022 roku, w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, spółki Grupy Makarony Polskie aktywnie włączyły się w pomoc produktową Ukraińcom. Produkty Grupy trafiły zarówno do osób, które pozostały na terytorium broniącego się państwa, jak również do uchodźców poszukujących schronienia na terenie Polski.

Do akcji wsparcia uchodźców z Ukrainy aktywnie dołączyli również pracownicy Grupy, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego zbierali i przekazywali na rzecz uchodźców zarówno środki pieniężne (m.in. poprzez Polską Akcję Humanitarną tytułem „SOS Ukraina”), jak również różnego rodzaju produkty, np. środki czystości, środki higieniczne, a także zabawki i słodycze dla najmłodszych. Zbiórki organizowane były m.in. na rzecz dzieci, które trafiły do Polski z Domu Dziecka w Charkowie (za pośrednictwem Fundacji Sióstr Św. Dominika z Rzeszowa).

 

W 2022 roku spółka Makarony Polskie SA aktywnie zaangażowała się w dwie akcje mające na celu bezpośrednie wsparcie leczenia ciężko chorych dzieci z Podkarpacia: braci bliźniaków cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe, zbierających pieniądze na operację obustronnie zwichniętych bioder, a także kilkumiesięcznej dziewczynki chorej na SMA, zbierającej środki na terapię genetyczną „najdroższym lekiem świata”, który w jej przypadku nie był refundowany przez NFZ. Wsparcie przekazane ze strony Spółki wyniosło kilkanaście tysięcy złotych. Również w tym przypadku pracownicy Grupy nie pozostali obojętni i włączyli się akcji organizując zarówno zbiórki pieniężne, jak i rzeczowe np. zbiórka makulatury na rzecz potrzebujących.

 

Mecenat i sponsoring kultury i sportu

Grupa Makarony Polskie obejmuje swym mecenatem przedsięwzięcia kulturalne oraz sportowe, zarówno o charakterze ogólnopolskim, jak i lokalnym.

 

Sponsoring XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”. Wydarzenia o światowym zasięgu, odbywającego się corocznie w Rzeszowie. Festiwal wypromował wiele z obecnych gwiazd sceny wokalnej i cieszy się niesłabnącą popularnością. Organizatorami wydarzenia jest Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Estrada Rzeszowska. Główną nagrodą dla zwycięzcy jest dofinansowanie wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej, zaproszenie do koncertu w kolejnej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka.

Sponsoring Rzeszowskich KultURaliów Studenckich, organizowanych przez trzy uczelnie: Uniwersytet Rzeszowski, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Wyższą Szkołę Prawa i Administracji.

 

Stały sponsoring sportowej działalności Mistrzyni Świata w formach taiji Anny Kubiak przez spółkę Makarony Polskie SA. Oprócz zawodów krajowych, jako członkini Kadry Polski reprezentuje nasz kraj na różnych zawodach międzynarodowych, w tym Mistrzostwach Europy i Świata.

 

Stały sponsoring drużyny siatkówki plażowej Chiniewicz/Jaroszczak Beach Volleyball Team, rywalizującej na poziomie Mistrzostw Polski oraz Pucharu Świata.

 

W 2022 roku spółka Makarony Polskie SA była jednym ze sponsorów finału Festiwalu Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej (ufundowała trzy nagrody dla zwycięzców w postaci profesjonalnych mikrofonów oraz produktów Grupy). Spółka włączyła się również w organizację Grand Prix Polski w siatkówce plażowej w Przysusze przekazując organizatorom darowiznę produktową (100 kg makaronu).

 

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl