O firmie

Grupa Makarony Polskie składa się z trzech  spółek:

-       Makarony Polskie SA (spółka dominująca)

-       Stoczek Natura Sp. z o.o.

-       MP Trade Sp. z o.o.

 Struktura udziałowa Grupy

 

Makarony Polskie SA jest producentem szerokiej gamy makaronów, wytwarzanych w technologii tłoczonej i walcowanej. Spółka oferuje makarony w wielu różnorodnych formach, wytwarzane na bazie mąki durum i mąki z pszenicy zwyczajnej. W swoim portfolio Spółka posiada również produkty odpowiadające na trendy żywności prozdrowotnej np. makarony z mąki: orkiszowej, gryczanej, żytniej. Ofertę produktów urozmaicają duże formy makaronu przeznaczone do nadziewania oraz makarony warzywne produkowane z roślin strączkowych takich jak np. ciecierzyca, czerwona soczewica i zielony groszek. Spółka ma duże możliwości powiększania asortymentu makaronów z mąk rzadkich jak np. z roślin strączkowych i w tym kierunku będzie rozwijane portfolio.

Podstawowe oferowane marki makaronów to Makarony Polskie, Sorenti, Abak (bibrand z Makarony Polskie) i Novelle.

 

Stoczek Natura Sp. z o.o. jest producentem przetworów mięsno-warzywnych (dania gotowe w słoikach, na tackach i w puszkach, smalce i mięsiwa), przetworów warzywnych (sałatki, marynaty), przetworów owocowych (dżemy, powidła) oferowanych pod markami Stoczek, Tenczynek, Męska Rzecz, a także nowej marki SoFood, która reprezentuje rozwojową kategorię dań gotowych na tackach. Produkty łatwe w przygotowaniu oraz mogące być lokowane na tzw. półce suchej.

 

MP Trade Sp. z o.o. jest spółką, która koncentruje się na sprzedaży pod marką własną Novelle produktów kupowanych od zewnętrznych dostawców oraz na udzielaniu licencji na markę Novelle spółce Makrony Polskie SA w zakresie produkcji makaronu warzywnego oraz innych towarów produkowanych w ramach Grupy Makarony Polskie. Przyjęty przez Spółkę model biznesowy kreuje jej wartość poprzez wzrost wartości marki, a produkcja jest kontraktowana na zewnątrz.

 

Struktura terytorialna Grupy

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 33 120 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl